Vincenzo Montella’dan Arda Güler sözleri: ‘Yeterince iyiyseniz…’

Euro 2024’te yoluna devam eden A Milli Takım, son 16 turunda Avusturya ile karşılaşacak. Kritik maç öncesinde A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Kenan Yıldız ve Arda Güler’in takıma katkılarını yorumladı.

Kenan Yıldız’ın değerli bir oyuncu olduğunu ifade eden Montella, “Kenan Yıldız’ın çok güçlü bir mentalitesi var. Antrenmanlar kendini geliştirmeye çalışıyor. İlk mçata şansı yaver gitmedi. Pozisyonları daha iyi değerlendirmesi gerekiyor” dedi.

ARDA GÜLER YORUMU

İtalyan çalıştırıcı, Arda Güler’in çok önemli bir yetenek olduğunu ancak geliştirmesi gereken özellikleri olduğunu ifade etti.

“Arda çok yetenekli bir oyuncu. Oyun içerisinde geliştirmesi gereken şeyler var. Onu göz ardı edemeyiz. O olmadığında eksikliğini hissediyorsunuz. Genç bir oyuncu. Yeterince iyiyseniz, yaşınız da yeterlidir. Arda çok yetenekli bir oyuncu. Geliştirmesi gereken yerler var ama oynatmamak mümkün değil. Onun gibi bir oyuncu olmadığında farkını hissediyorsunuz. Genç bir oyuncu, kendini birtakım alanlarda kendini geliştirmesi gerekiyor ve bunu da yapacaktır.”

6-1’LİK MAÇIN ŞAŞKINLIĞI

Mart ayında Avusturya’yla oynana maçta alınan skordan dolayı şok yaşadığını söyleyen Montella, kariyerinde böyle bir skorla karşılaşmadığını söyledi ve şu şekilde devam etti:

“6-1’lik maç başka bir maçtı, bu başka bir maç. Ralf Rangnick de bunu biliyor. Ne oyuncu ne de hoca olarak bu kadar farklı bir skor aldığımı hatırlamıyorum.”

Tecrübeli teknik direktör grup aşamasında iyi istatistikler elde ettiklerini söylerken, “5 gol attık ve 5 farklı oyuncu attı bunları. Penaltı, duran top, kendi kalesine atılan bir golümüz yok. Topa hakimiyet anlamında harika bir iş çıkarıyoruz ama daha fazla gole çevirmeliyiz bunları. Barış çok önemli bir oyuncu. Ben Türkiye’nin başına geldiğimden beri bireylerden öte bir takım oluşturuyoruz. Barış da bu farkı yaratan oyunculardan biri. Yarın kaptanımız olmadan sahaya çıkacağız, yeri doldurulamaz bir oyuncu. Ancak bu boşlukları doldurmaya hazır oyuncularımız var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir