Toyota’dan beklenmedik adım! Sevilen model iptal edildi

Toyota, ikonik spor otomobili Supra için beklenmedik bir adım attı. Şirketin son açıklamasına göre, giriş seviyesi dört silindirli Supra modelinin 2025 yılında yenilenmeyecek. Ayrıca bu versiyonun üretimi tamamen sonlandırılacak.

Dört silindirli Toyota Supra 2025 iptal edildi

Toyota, Supra versiyonlarında güncellemeye gitmeye karar verdi. Buna göre daha uygun fiyatlı dört silindirli Supra’nın 2025’te yenilenmeyeceği belirtildi. Şirket bu kapsamda altı silindirli ve Supra 3.0 versiyonlara odaklanacak.

Konuyla ilgili konuşan bir Toyota sözcüsü, “Dört silindirli artık üretim hattında kalmayacak. Dört silindirli Supra’nın üretimden kaldırılacağına dair söylentileri doğruluyoruz” ifadelerini kullandı. Şirketin kararı muhtemelen Supra 2.0 modelinin satış performansından kaynaklanıyor.

Toyota’nın satış verilerine göre hem dört hem de altı silindirli modeller dahil olmak üzere toplamda 2500’den fazla Supra satılabildi. Ancak dört silindirli versiyon bu satışların küçük bir bölümünü oluşturmuş gibi görünüyor.

Supra 2.0; turbo şarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motorundan 255 beygir gücü ve 400 Nm tork üretiyordu. Saatte 100 km hıza 5 saniyede ulaşabiliyor. Ancak altı silindirli model yüzünden, daha uygun fiyat etiketine sahip olmasına rağmen, müşterileri çekmeyi başaramadı.

Toyota önümüzdeki süreçte sadece Supra 3.0’ı sunacak. Gücünü 382 beygirlik turbo şarjlı 3.0 litrelik düz altı silindirden alan araç, 100 km/s hıza 3.9 saniyede ulaşıyor.

Peki siz Toyota’nın bu hamlesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir