CHP’li Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney yanıtladı: Arapça tabelalar kaldırılacak mı?

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’ye geçen Beyoğlu Belediyesi’nin yeni başkanı İnan Güney, gazeteci Nevşin Mengü’nün “Arapça tabelaları kaldıracak mısınız?” sorusuna “Doğrusu ben bütün tabelalar kendi dilimizde olsun isterim” diye yanıt verdi.

Ancak bir parantez açan CHP’li başkan, “gaddar belediye başkanı” konumuna da düşmek istemediğini belirterek, “Bunların hepsini tartışmaya açıp bir görüşleri duymak dinlemek isteyen birisiyim” dedi.

İnan Güney özlerine şöyle devam etti:

Belki ileride yapacağım bir hamleden dolayı siz de eleştireceksiniz ama sizin de şunu bilmeniz lazım, benim derdim birine zorluk, sıkıntı çıkarmak değil; Beyoğlu’nun o tarihi kültürel kimliğini, Beyoğlu’nun değerlerini korumak adınadır. Muhakkak bunu bilmek lazım. Kimliksizleşti Beyoğlu şuan. Maalesef eskisi gibi yerli turist yok. Cihangir’deki komşularımla görüşüyorum, Kasımpaşa’daki gençlerle konuşuyorum çoğu artık buraya çıkmadığını söylüyor. Niye? İşte az önce söylediğim o nedenlerden dolayı. İnşallah cihangirli gençlerimiz de Kasımpaşalı gençlerimiz de gelsin buralarda dolaşsın.”

TIKLAYIN – “Geri dönmesi” beklenen Beyoğlu’nda seçim sonrası ilk hafta; “İnsanların Beyoğlu’na çıkası geldi”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir